اهميت مديريت

مطالب دیگر:
📖پاورپوینت كنفرانس بين المللي گفتگوي اديان و فرهنگ هاي آسيايي📖پاورپوینت مایدس (برنامه سرمایه گذاری و انکشاف معدن برای ثبات افغانستان نتایج ارزیابی📖پاورپوینت مبانی آزادی وآزادگی انسان در اندیشه سیاسی امام علی علیه السلام📖پاورپوینت مديريت ريسک📖پاورپوینت مطالعه طيف اتمهايی که در قشر خارجی چندين الکترون📖پاورپوینت معرفی برندگان جوایز ترویج علم 1391📖پاورپوینت معرفي مراحل اجراي استراتژي ها از طريق كارتهاي امتيازي متوازن📖پاورپوینت مقایسه وظایف وتعهدات متصدی حمل و نقل در کنوانسیون روتردام و کنوانسیون هامبورگ📖پاورپوینت ملاحظات هزينه درآمد مراكز رشد واحدهاي فناور (نشست هماهنگي مديران مراكز رشد واحدهای فناوری)📖پاورپوینت مهارتهاي رواني در وزنه برداري📖پاورپوینت موتورهای پله ای (رلوکتانس متغیر تک پشته ای)📖پاورپوینت نحوه برخورد با انواع مسمومیتها📖موکاپ یا پیش نمایش کارت ویزیت📖پاورپوینت آموزش کار با نرم افزار تغذیه دانشجویی📖پاورپوینت نقش ارزیابی دربهبود کیفیت نظام آموزش مهندسی📖پاورپوینت هماهنگي درسازمان📖پاورپوینت همایش تبیین فرصتهای صادرات-سرمایه گذاری و بازاریابی درکشورهای اسلامی📖پاورپوینت ویتامین A📖پاورپوینت چگونه خبر بد را به والدين بدهیم📖پاورپوینت درباره گازها
تحقيق اهميت مديريت|31013162|gjw
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع اهميت مديريت می باشد.

تحقيق
متشکل از 27صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::
از مرحوم آيت اله العظمي حاج سيد محمد حسن شيرازي (ره) منقول است كه فرموده اند: رياست (منظور مرجعيت ديني و رهبري بوده) نيازمند به يكصد جزء است كه يك جزء آن علم و جزء ديگرش عدالت و نود و هشت جزء ديگر آن مديريت است.
بنابراين لازم است از بالاترين مقامات نظام تا وزير و مدير مدرسه و رئيس ثبت و پيش نماز، مدير مجله، واعظ، نامه رسان و آشپز و... همه و همه طريقه ساماندهي و مديريت خوب كار خود را بدانند وگرنه درجا زدن و انحطاط، نتيجه قهري كارشان خواهد بود.
آيا مديريت ذاتي است يا اكتسابي؟
صفات روحي همانند اعضاء بدن مواد خامي هستند كه قابل رشد مي باشند همانگونه كه دست كودك كم كم رشد مي كند تا بميزان معين خود در طول، عرض، كيفيت و ساير مزايا برسد، بهمين ترتيب علم كودك هم قابل رشد است تا جايي كه به درجه يكي از دانشمندان بزرگ برسد همچنين نسبت به صفات و غرايز ديگر.
صفت نيز در دو جهت مانند عضو است:
الف- رشد عضو بستگي به غذا دارد، همانگونه كه به دست انسان اگر غذا نرسد، رشدش متوقف مي گردد، انسان هم اگر در تحصيل علم نكوشد، رشد دانش او متوقف مي گردد.
ب- هر يك از اعضاء بدن انسان ميزان معيني رشد مي كند و نهايتي دارد كه هر وقت رشد به آنجا رسيد باز خواهد ايستاد، رشد علم و دانش نيز نمي تواند بيش از استعداد بشري كه در افراد متفاوت است، برسد. البته تفاوتي بين صفات روحي و اعضاء بدن وجود دارد و اينكه ممكن است يك صفت در يك حالت معيني متوقف شود بدون آنكه از بين برود يعني اگر تحصيل ادامه پيدا نكرد معلومات محدودي براي شخص مي ماند. ولي اعضاء بدن در صورت بي غذا ماندن از بين مي روند. لذا مهارت در مديريت يكي از صفات روحي است و تا حدودي ذاتي است. صفت مديريت از همان مراحل ابتدايي تا مراحل رشد مكاني آن اكتسابي است، اكتساب اين صفت احتياج به جديت و كوشش فراوان و يادگيري و ممارست بسيار دارد تا در مراحل ابتدايي رشد آن متوقف نشود. مثلاً حفظ مطالب در ابتدا كاري دشوار است، اما اگر انسان هميشه در خواندن و تكرار مطالب مصر باشد حفظ شده و براي او ملكه خواهد شد بطوري كه هر وقت بخواهد مي تواند آن محفوظات را بدون زحمت و بصورت طبيعي از حفظ بخواند و حتي بجايي مي رسد كه همزمان با انجام كاري ديگر هم مي تواند محفوظات را قرائت كند. ممارست و تمرين نكات مديريت نيز چنين نتيجه اي دارد.
عادت به صبر در ناملايمات:
كسي كه اداره اموري را بعهده دارد قهراً براي او ناملايماتي چه از ناحيه رؤسا و مافوق و چه از ناحيه دوستان و همكاران و چه از ناحيه مرئوسين و زيردستان و يا از ناحيه كارهاي مربوطه پيش خواهد آمد. بنابراين بدون صبر و بردباري انسان نمي تواند به خوبي از عهده اداره امور مربوطه برآيد.